Charakterystyka podłóg winylowych

Piękna i wytrzymała podłoga jest ozdobą wnętrza. Ostatnio coraz bardziej popularne stają się panele winylowe. Winyl to materiał, który z powodzeniem może być wykorzystywany do produkcji paneli podłogowych. Składają się one z kilku warstw, gdzie wierzchnia imituje drewno naturalne. To wysoce odporny, a przy tym termoplastyczny rodzaj paneli. Co wyróżnia winylowe panele podłogowe na tle innych? Jakie są zalety tego materiału?

Podłogi winylowe – ogólna charakterystyka

Oczywiste jest, że panele winylowe składają się z polichlorku winylu. Charakteryzuje je dość niska grubość, wynosząca od 3 do 8 mm. Przez to, że podłogi winylowe składają się z kilku warstw, są ciche w użytkowaniu. W przypadku mieszkań w bloku ten rodzaj paneli dodatkowo tłumi hałasy z innych kondygnacji. Takie panele są także znacznie bardziej elastyczne od zwykłych podłóg.  Podłogi winylowe wykazują się wysoką izolacją termiczną, a także wodoodpornością. Ten rodzaj paneli może być wykorzystywany zarówno w kuchni, jak i pokoju. Doskonale sprawdzi się  w przypadku otwartych przestrzeni.

Zalety podłóg winylowych

Podłogi winylowe cechuje stylowy wygląd. Na rynku istnieje wiele wzorów, kolorów i faktur paneli winylowych, dzięki czemu można dopasować je praktycznie do każdego wnętrza. Co więcej, te panele są stosunkowo tanie, a także okazują się łatwe w montażu. Wystarczy tylko odkleić warstwę samoprzylepną i docisnąć ją do powierzchni podłogi. W przypadku, gdy poszczególny panel ulegnie usterce, można szybko zdemontować jedną płytkę i tym samym przywrócić dawny wygląd podłogi. Niektóre modele paneli winylowych wyposażone są w dodatkową, miękką warstwę, przez co chodzenie po niej jest niezwykle komfortowe.

 


Wróć na bloga