Jak montować podłogę? Etapy postępowania

Elementem wyposażenia, który jest jednym z ważniejszych jest wybór odpowiedniej podłogi. To właśnie dzięki niej nasze mieszkanie będzie miało niepowtarzalny klimat, styl oraz elegancje. Obecnie na rynku mamy możliwość wyboru szerokiej gamy produktów, z których możemy stworzyć podłogę marzeń. Możemy zdecydować się na zakup podłogi drewnianej, paneli laminowanych lub winyli. Powierzchnia po której będziemy korzystać powinna być nie tylko estetyczna, ale także solidna. Wybór materiałów najwyższej jakości, z całą pewnością będzie strzałem w dziesiątkę. Abyśmy mieli gwarancje jakości, warto zdecydować się na zakup materiałów podłogowych w profesjonalnych sklepach. Firmy, które z pasją i z ogromnym zaangażowaniem opowiadają o różnicach pomiędzy określonymi materiałami, cieszą się dużym uznaniem wśród kupujących. Oprócz fachowej pomocy, możemy zdecydować się na usługę montażu. Jest to bardzo praktycznie rozwiązanie, które z roku na rok cieszy się sporym zainteresowaniem. Jednak nie wszyscy z niego korzystają. Bardzo często spotykamy się z samodzielnym montażem podłogi. W tej metodzie świetnie odnajdzie się każdy majsterkowicz .Montaż podłogi będzie różny dla każdego rodzaju materiału, który wybraliśmy.  Oto krótki krok po kroku, z którym powinno być Wam łatwiej w montażu podłogi.

  • Pomiary– przed zakupem materiałów do montażu podłogi, należy każde pomieszczenie dokładnie wymierzyć, uwzględniając każdą wnękę.
  • Wybór materiałów– często wybór materiałów zależy od przeznaczonego na ten cel budżetu. Deska podłogowa jest nie tylko trwalszym materiałem, ale także jest to droższe rozwiązanie. Jednak efekty wizualne z całą pewnością sprawią, że będziemy zadowoleni z ego wyboru. Obecnie producenci paneli podłogowych kładą ogromny nacisk na jakość i trwałość tego materiału. Decydując się na wybór paneli, nasze mieszkanie również będzie zachwycać jakością i trwałością.
  • Przygotowanie powierzchni – ważną czynnością jest odpowiednie przygotowanie pomieszczeń. Warto pamiętać, że temperatura w pomieszczeniach powinna wynosić od ok 18 do 22 stopni.
  • Narzędzia– bez właściwych narzędzi nie rozpoczniemy pracy. Musimy się wyposażyć w poziomice, piłę, folię oraz kleje. Odpowiedni klej sprawi, że montaż podłogi w miarę szybko i sprawnie przebiegnie.
  • Sposób układania– przed położeniem podłogi, musimy określić jaki sposób układania podłogi nam się najbardziej podoba.
  • Pielęgnacja podłogi– jest to niezwykle ważne, ponieważ to dzięki niej nasza podłoga będzie zachwycać przez lata. Jeśli zdecydowaliśmy się na deskę podłogową, warto pamiętać o regularnym cyklinowaniu i lakierowaniu.


Wróć na bloga